Jók-e nekünk a kínai befektetők? – a válasz röviden: igen (VIDEÓ)

A kínaiak nem csupán tőkét hoznak, hanem hozzáférést biztosítanak a legmodernebb technológiákhoz, és ablakot nyitnak a világpiacra.

Kié az első huzalos drón? Amerikai? Nem, orosz, semmi sem tudja zavarni. Kié a Lancet? Orosz.
Nyitókép: MTI/EPA/Krisztyina Kormilicina
„Ki most a fő termelő – Kína, ezt megbeszéltük – de innováció terén az oroszok először utolérték, majd sok tekintetben leelőzték az egyébként nagyon jó, okos és innovatív ukránokat, és vele a Nyugat nagy részét. Az innováció persze pillanatnyi állapot, azon gyorsan lehet segíteni – a gyárak, teljes termelési láncok kiépítése évtizedes munka lenne Nyugaton, de lassan 3 éve tart a háború, és el sem kezdődött.
Hihetetlen? Igaz.
Ez történt – drón ügyben teljes a kínai fölény – mennyiségi elsősorban, de Ukrajnában szerintem láttuk, mire képes egy 500 dolláros kis drón. Nem a Predatorok döntik el a háborút – apró, olcsó drónok tömegei.
Kié az első huzalos drón? Amerikai? Nem, orosz, semmi sem tudja zavarni. Ez a Vandal, nagyon súlyos csapások sorát mérte már Kurszkban – kivédhetetlen jelen eszközökkel, legfeljebb lelőni lehet. Egy hátránya a kisebb hatótávolság.
Kié a Lancet? Orosz. Kiváló eszköz. Ahogy az Orlan is. Az USA elaludt, Európa meg kómában van, a Rheinmetall ugyan jó eszközöket gyárt, mi is azt vesszük egyébként, de a gyártási nagyságrend jelentéktelen egy nagy háború követelményeihez képest.
Ez a valóság.”
Kapcsolódó vélemény
Lehet Kínát szankcionálni, de vissza fognak ütni, úgy, hogy az fájjon.
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Beszédes adatokat mutatott be a közgazdász.
„Az ukrán elnök Magyarországot, a magyar embereket jól láthatóan ellenségként kezeli” – jelentette ki Szijjártó Péter.
„Te, András, a Zelenszkij jól fizet?” – tette fel a kérdést a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója.